top of page
  • Obrázek autoraKateřina Meisel

Základní pilíře AMWAY


Zakladatelé Amway Jay Van Andel a Rich DeVos hovoří o základních principech, na kterých stojí společnost Amway.

1. SVOBODA

Svoboda je něco, co sami můžete mít jedině tehdy, pokud jste ochotni dát ji na oplátku někomu dalšímu.

,,Pojďme dát všem právo pracovat a dosahovat úspěchu a stát se čímkoliv, k čemu je jejich představivost a úsilí může dovést. Pojďme dát všem tuto jedinečnou a skvělou příležitost."

JAY VAN ANDEL

2. RODINA

RIch DeVos a Jay Van Andel od samého počátku kladli velký důraz na to, že Amway je rodinné podnikání. Na rozdíl od běžného ,,modelu", kdy manžel i manželka pracují každý ve svém zaměstnání, je Amway podnikání, které mohou dělat všichni členové rodiny společně. I z toho důvodu je možné vybudovaný Amway obchod předat dalším generacím, což je něco, co oslovuje mnoho lidí. Pracují na něčem, co je schopno je přežít a oni to potom budou moci zanechat svým dětem. V klasickém zaměstnání je něco takového takovéh prakticky nemyslitelné, v Amway to ale možné je.

,,Víte, my mluvíme o Amway businessu jako o rodinném businessu. Vždycky to stálo na faktu, že to jádro a ta obrovská síla spočívá v rodině. A kdybychom mohli postavit obchodní stránku Amway na myšlence rodiny, udělali bychom něco pro to, abychom učinili svět lepším."

RICH DeVOS

3. NADĚJE

Firma Amway vznikla na základě jednoduché myšlenky: nabídnout lidem, bez ohledu na jejich věk, vzdělání, zkušenosti, pohlaví, vyznání nebo barvu pleti, příležitost získat větší kontrolu nad svým životem tím, že jim umožní otevřít si svůj vlastní obchod, na který ale nikdy nebudou sami. Tato základní myšlenka v tomto podnikání přetrvává již od založení firmy Amway v roce 1959.

4. ODMĚNA

Odměna byla od začátku jednímz hlavních principů, na kterých stojí společnost Amway. Zakladatelé Amway Jay Van Andel a Rich DeVos, věnovali velké úsilí tomu, aby přetvořili a zdokonalili primitivní marketingový plán společnosti Nutrilite, u které původně začínali jako distributoři. Jejich cílem vždy bylo, aby prodejní a marketingový plán společnosti Amway zajišťoval, že se vygenerovaná odměna zastaví přesně u těch lidí, kteří odvedli práci, bez ohledu na to, kdy do Amway vstoupili nebo na jaké místo ve struktuře. Tento princip zůstává v platnosti již více než 50 let.

,,My odměňujeme lidi za výkon. A jako takoví máme po celém světě zapojené lidi , kteří řekli: ,,Díky bohu za příležitost být odměňován za to, co udělám, a ne za to, koho znám nebo jak dlouho v tom jsem."

RICH DeVOS


136 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page